Bronislavice, gigantická aglomerace s milióny obyvatel. Budována již od 29. 12. 2006!

Železniční stanice Bronislavice - Brandl

26. března 2008 v 14:18 | Kaksikymmentäseitsemän |  Nádraží
Toto nádraží, které se nachází zhruba 25 kilometrů od hlavního nádraží, bylo postaveno jako hraniční stanice Bronislavic v městské části Brandl. Nachází se ve dvou úrovních jako nádraží Bronislavice - Horní/Dolní Elba a měla by plnit víceméně funkci vzdálenějšího hlavního nádraží. Nachází se zde 16 kolejí, včetně čtyř kusých kolejí, které ve směru na hlavní nádraží budou využívány především pro městské železniční linky, a celkem 13 nástupišť, včetně tří na dolní úrovni. Stanice má dohromady 3 budovy, z nichž jedna je postavena u dolních nástupišť, kde byla postavena velkokapacitní smyčka tramvají pro bronislavický meziměstský tramvajový koridor. Dá se říci, že městské železniční linky budou mít na tomto nádraží dvě stání. Od horních nádražích budov se přesunou dolů, kde souprava nabere cestující z dolní úrovně.
Jak již bylo řečeno, u třetí dolní budovy byla vybudována smyčka tramvají. Na plánu využívání tohoto obratiště je, že zde bude započata linka 11, která bude jezdit meziměstsky do sousedních měst. Jako velký přestupní uzel bude sloužit pro linku 27, ta začíná na zastávce "Havířovská čtvrť" a při dlouhé cestě až na konečnou linky 11 zde bude řidič mít z bezpečnostních důvodů pauzu.
Napojení na místní tramvajovou síť je prozatím v nedohlednu. Šlo pouze o to alespoň trochu navrhnout hranice města na východní straně. Brandl je od obrovské sítě v tuto chvíli ještě daleko.
Veškerá fotodokumentace je k vidění zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama