Bronislavice, gigantická aglomerace s milióny obyvatel. Budována již od 29. 12. 2006!

7. 2. 2016

8. února 2016 v 19:01 | PhD |  VÝVOJOVÉ FÁZE MĚSTA
Nebudu chodit kolem horké kaše. Včerejší etapa byla s velkou pravděpodobností ta poslední, která se v projektu Bronislavic odehrála. Vzhledem k tomu, jak se poslední dobou hra chová, jsem to trochu i čekal, jen jsem do poslední chvíle prostě nevěřil, že se toho dočkám.

Jak to tak vypadá, nalezl jsem hranice Trainzu z roku 2009. Možná to bylo velikostí mapy, možná těmi chybami, které se s mapou vlečou už několik let. To, že je konec, jsem poznal na elektrifikaci Eisenhowerova nádraží. Při dalším spuštění jsem se snažil upravit trolejové vedení, ale nemohl jsem jej uchopit a manipulovat s ním. Žádné příkazy nefungovaly a takhle se mi to stalo třikrát za sebou. Pochopil jsem, že nemám šanci, a proto jsem projekt vzdal.

Tomuto okamžiku však předcházela ještě jedna událost. Na jiné místo jsem nainstaloval Trainz Simulator 2009, v posledním dostupném buildu, tedy 44653. Nahrál jsem na něj všech cca 1400 součástí, které Bronislavice vyžadují ke svému plnému chodu a zkoušel rozjet. Nejdříve jsem však otestoval na zkušební mapě, jak bude fungovat odstranění chybných a chybějících součástí. Vše se mi zdálo v pořádku, a tak jsem nainstaloval i uloženou mapu Bronislavic. Ještě jsem se krátce popral s nastavením a spustil si mapu Děčína, kterou Trainz obsahoval. Zdálo se mi, že nemám zcela v pořádku nastavení, ale při všech možných kombinacích jsem nemohl najít optimální stav zobrazení, protože některé objekty nebylo možné vůbec načíst. Stále jsem viděl jen vertexy a objekty se zobrazily až po dlouhé chvíli nebo během neustálého pohybu po mapě. Spustil jsem tedy svou mapu Bronislavic a i když byly problémy s alfatexturami vyřešeny, objevil se problém mnohem závažnější. Stejně jako u Děčína i zde nebyly některé objekty vidět a v některých případech ani povrch.

Ve staré verzi Trainzu již nemohu nadále pokračovat a na novou verzi není můj počítač stavěný, předpokládám, že to bude záležitost grafické karty. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl projekt Bronislavice dočasně pozastavit. Pokud nebude problém vyřešen, projekt ukončím. Celý den jsem byl z tohoto stavu nesvůj, protože po devíti letech, jednom měsíci a 9 dnech něco najednou skončilo. A s mým vztahem k dopravě, urbanismu, dopravnímu plánování a organizaci dopravy se mi jen tak se vzdávat vůbec nechce.

V hlavě se mi honily tři možné scénáře:
1. scénář: Bronislavice můžu dokončit jen za podmínky, že získám novou hardwarovou sestavu, která bude schopná utáhnout náročnou hru. Zjistil jsem, že Trainz s vyšším buildem je dost stabilní a uložil i poslední verzi mapy, kterou stará verze odmítla.
2. scénář: Protože nová verze Trainzu je poměrně náročná, vytvořím nový projekt ve staré verzi, abych mohl pokračovat dále na dalších městech. Zkušenosti z map, které jsem osekal vymazáním některých panelů, mi doporučují, aby nová mapa neměla více než 400 panelů, jelikož i tyto budou jednou později zaplněny mnoha objekty. Tento scénář pak počítá ještě s variantou, že nové město by obsahovalo navíc i trolejbusovou trakci. Potíž je v tom, že v České republice není nikdo, kdo by trolejbusy a armatury pro trolejbusové tratě veřejně vydával.
3. scénář: Nezabýval bych se staršími verzemi Trainzu a vyzkoušel některý z těch novějších. Bohužel však neznám jejich omezení, hardwarovou náročnost ani jejich potenciální využití pro mé nápady.

Jak to tak vypadá, druhá možnost je zřemě ta nejreálnější. Rád bych, abych se kromě tramvají zabýval v Trainzu i trolejbusovou dopravu, ale znamenalo by to najít někoho, kdo už má s trolejbusy zkušenosti, v horším případě bych se do stavby i modelování objektů pustil sám, což bude trvat velmi dlouho. Každopádně bych rád začal projekt, který má šanci na dokončení. Ne kvůli mně nebo mým schopnostem, ale kvůli počítači, hře a její náročnosti. Nechci, aby mě počítač před koncem vyšplouchl.

Pokud jste někteří projekt sledovali až sem, díky za pozornost a rád bych vás požádal o nějaké konstruktivní řešení. Buď se soustředím na opravu současné mapy, nebo bych chtěl založit nový projekt, který by těžil z toho nejlepšího, co se kdy v Bronislavicích objevilo a vyhledal někoho, kdo sám provozuje trolejbusovou dopravu. Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukas Lukas | Web | 4. července 2017 v 10:28 | Reagovat

Fajn

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama